آشنایی با استارت ماشین و روش کار آن

آشنایی با استارت ماشین

استارت ماشین اولین قطعه‌ای است که برای روشن کردن خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. احتمالا در فیلم‌های قدیمی خودروهای هندلی را دیده‌اید. هنوز هم موتور برخی ماشین‌های دیزلی مثل برخی قایق‌ها و موتورسیکلت‌ها و… به کمک هندل روشن می‌شود. موتورهای دیزلی برای روشن شدن، نیازمند یک نیروی اولیه برای چرخش هستند. در گذشته این نیروی اولیه به کمک نیروی انسانی به دست می‌آمد؛ اما خیلی زود، قطعه استارت جایگزین آن شد؛ تا روشن شدن خودرو تنها به کمک چرخاندن سوئیچ خودرو انجام شود. در این نوشته الوکلید می‌خواهیم شما را با استارت و روش کار آن آشنا کنیم.

استارت ماشین چیست؟

استارت قطعه‌ای است که دور اولیه موتور را به میزان حداقلی که برای روشن شدن نیاز است افزایش می‌دهد. در واقع استارت یک موتور الکتریکی است. این موتور به کمک دریافت انرژی الکتریکی از باطری خودرو کار می‌کند. از سویی چرخ‌دهنده‌های استارت به موتور متصل است و می‌تواند ان را به چرخش دراورد.
اغلب موتورهای دیزلی با رسیدن به 100 دور در دقیقه سرعتف قادر به روشن شدن بوده و پس از آن به کمک سوخت دیزلی خود دور موتورشان افزایش پیدا کرده و به اصطلاح خودرو روشن می‌شود.

استارت ماشین چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که گفته شد، استارت یک موتور الکتریکی است. اصلی‌ترین قطعه این موتور، آرمیچر درون آن است. مانند هر موتور الکتریکی دیگری، درون استارت نیز سیم‌پیچ و زغال وجود دارد. میدان مغناطیسی ایجاد شده توسط سیم‌پیچ و زغال، موجب چرخش آرمیچر شده و آرمیچر نیز در مرحله بعد موتور خودرو را به چرخش وادار می‌کند؛ تا در نهایت خودرو روشن شود.
آرمیچر مورد استفاده در استارت ماشین یک‌طرفه است. به این معنا که توانایی چرخش به دوسمت را ندارد. این ویژگی باعث می‌شود که هنگام روشن شدن موتور دیزلی خودرو، دور موتور موجود در موتور خودرو، موجب چرخش برعکس آن نشده و قطعات استارت دچار آسیب نشوند.
در اغلب مدل‌های معمول استارت ماشین، چرخ‌دنده‌های این قطعه هنگام استارت زدن به جلو رفته تا با موتور درگیر شوند. در این مدل‌ها اگر هنگام روشن بودن خودرو، به اشتباه سوئیچ خودرو را چرخانده و استارت بزنید؛ ممکن است استارت شما به دلیل دور بالای موترو اصلی خودرو آسیب ببیند.

انواع سوئیچ‌های استارت خودرو

برای استارت زدن خودرو، در گذشته یک وسیله ساده به نام سوئیچ وجود داشت. سوئیچ‌ها دقیقا مانند یک کلید ساده بودند که با وارد کردن و چرخاندن آن مراحل روشن شدن خودرو انجام می‌شد. البته هنوز هم از این سوئیج‌ها در بسیاری از ماشین‌ها استفاده می‌شود. در مدل‌های جدید امکانات بیشتری به آنها اضافه شده است و قابلیت کنترل قفل درب‌ها به صورت ریموت و تاشو بودن زبانه سوئیچ، از جمله ویژگی‌های آن است.
اما کارکرد اصلی این سوئیچ‌ها هنوز در اغلب خودروها مانند گذشته است. آنها دارای 4 مرحله هستند؛ که هریک بیانگر حالت مشخصی است.

  • مرحله Lock که به معنای قفل بودن سوئیچ است. برای خاموش کردن ماشین، خارج کردن سوئیچ از آن و قفل کردن فرمان خودرو، حتما باید سوئیچ در این حالت قرار گیرد.
  • مرحله ACC که اجازه برق‌رسانی باطری به بخش‌های جانبی خودرو را می‌دهد. در حالت می‌توانید از رادیو و پخش خودرو، چراغ‌ها و… استفاده کنید.
  • مرحله ON که معنای فعال بودن تمامی سیستم برقی خودرو است. در واقع در این مرحله خودرو آماده استارت خوردن است.
  • مرحله START که با چرخ سوئیچ خودرو به سمت آن، خودرو استارت خورده و روشن می‌شود. با رها کردن سوئیچ، دوباره به حالت ON بازگشته و خودرو روشن باقی می‌ماند.

نوع دیگر سوئیچ استارت خودرو، سیستم‌های کی‌لس استارتر هستند. در این سیستم‌ها خبری از سوئیچ‌های قدیمی نیست؛ و خودرو با فشردن یک دکمه روی داشبورد یا حتی بدون آن و تنها به کمک ریموت خودرو روشن می‌شوند. در اینجا نیز عملکرد سوئیچ هنوز مانند سیستم قبلی است؛ با این تفاوت که کار چرخاندن سوئیچ به صورت داخلی و اتوماتیک و با فشردن یک دکمه انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *