تعمیر قفل گاوصندوق چگونه است

قفل گاو صندوق

شما هم مانند بسیار افراد حتما در خانه یا شرکت خود یک گاو صندوق دارید. این که گاو صندوق شما از چه مارکی است و برای ساخت و نصب آن چقدر هزینه کرده‌اید چندان مهم نیست.

گاوصندوق‌ها یا خوب کار می‌کند یا بد و در این خوب و بد کارکردن‌ها، کیفیت قفل گاوصندوق تأثیر بسیار زیادی دارد. این واقعیتی است که قسمت مهم کار کردن گاوصندوق عملا به زمانی باز می‌گردد که سارقی به سر وقت آن برود و نتواند که آن را باز کند.

البته به یاد داشته باشید که اگر سارقی فرصت کافی برای باز کردن قفل گاوصندوق شما داشته باشد، امکان باز کردن آن بسیار زیاد است. البته سارقان بسیاری هستند که به انتقال گاوصندوق به جایی امن مبادرت می‌ورزند از این رو در جاهایی مانند طلا فروشی‌های و صرافی‌ها گاوصندوق را در دیوار کار می‌گذارند تا به راحتی نتوان آن را از دیوار کنده به جای دیگری منتقل کرد.

اما دیگر موضوعی که عملا کیفیت گاوصندوق شما را می‌سازد کیفیت قفل گاوصندوق است. بیشتر سرقت‌های گاو صندوق از راه از کار انداختن قفل گاو صندوق صورت می‌پذیرد و ساخت این قفل‌ها عملا به پیچیده ترین بخش ساخت گاوصندوق بدل شده است. چنانکه بیشتر گاوصندوق‌های تولید داخل نیز از قفل‌های خارجی برای ایمن کردن محصول خود استفاده می‌کنند.

اما اگر قفل گاوصندوق شما خراب شد چه باید بکنید. در وهله اول و قبل از آن که به هر چیز دیگری فکر کنید، بهتر است بدانید که انسان بسیار خوش شانسی هستید. قفل گاو صندوق برای کارکردن در سال‌های متمادی ساخته شده است. قفلی که به مرور زمان با باز و بست  معمول و تغییر رمز‌های دوره‌ای خراب شود قفلی بوده که در برابر سرقت کمترین مقاومت را از خود نشان می‌داده. از این رو خیلی شانس آورده‌اید که این قفل خراب شده. زیرا حالا شما می‌توانید به راحتی قفل خود را تعویض کنید و خیال خود را از باز و بست راحت در گاوصندوق آسوده کنید و البته جلوی سارقین را هم بگیرد.

برای تعمیر قفل گاوصندوق باید چه کار کنید

تعمیر قفل‌ گاوصندوق عملا امکانپذیر نیست. یعنی این که قفل شما باز شود و بعد همان قفل اصلاح شود و دوباره روی گاوصندوق شما قرار بگیرد، امکان ندارد. قفل گاو صندوق تعمیر پذیر نیست بلکه تعویض پذیر است. برای تعمیر قفل گاوصندوق این اولین نکته‌ای است که به یاد داشته باشید.

یک نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشید که قفل گاوصندوق شما اگر دچار مشکل در باز شدن و یا بسته شدن است به هیچ عنوان شخصا به دنبال تعمیر آن نباشد. زیرا امکان دارد با تخریب این قفل خود گاوصندوق را هم از دست بدهید و دیگر آن قفل به درد شما نخورد و برای باز کردن آن مجبور به برش گاوصندوق شوید.

در ابتدای امر اول از درست بودن رمز وارد شده به گاو صندوق خود اطمینان حاصل کنید. بعد با کلید سازی الو کلید تماس بگیرد.  باز هم تأکید می‌‌کنم حتما با قفل گاوصندوق خود ورنروید. متخصصان الو کلید ابتدا به باز کردن در گاوصندوق شما می‌پردازند. ابتدا باید تشخیص دهند که قفل گاو صندوق شما باز می‌شود یا نه این کار به نوع قفل گاو صندوق بستگی دارد در بیشتر مواقع قفل‌های دیجیتال این امکان را دارند که بدون تخریب قفل به باز کردن آن بپردازند. اما قفل‌های مکانیکی در صورت خراب شدن چرخ دنده‌ها عملا ثابت شده دیگر کار نمی‌کنند. در این  حالت حتما بازکردن قفل گاوصندوق باید با تخریب آن صورت بپذیرد.

تخریب قفل با سوراخکاری انجام می‌شود، اگر امکان انتقال گاو صندوق وجود داشته باشد حتما این کار را در کارگاه انجام دهید. اما اگر این امکان نبود این کار نیاز حضور وسایل سنگین برش دارد در محل دارد. سوراخ کردن و برش قفل باید با دقت بسیار بالایی انجام شود تا به محتویات داخل گاوصندوق آسیبی وارد نشود.

بعد از کار انداختن قفل باید درب گاو صندوق باز شود. این کار در حضور صاحب آن انجام می‌شود و بعد از تخلیه گاوصندوق قفل آن با قفل جدید تعویض می‌شود.

در انتخاب قفل جدید حتما قفل‌های اصل و با ضمانت را انتخاب کنید و از درست کار گذاشته شدن آن اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *