تفاوت کلید هوشمند با سیستم ورود بدون کلید در خودرو چیست؟

تفاوت کلید هوشمند با سیستم ورود بدون کلید

اگر قصد خرید یک خودرو جدید را دارید، حتما باید قبل از هر اقدامی در مورد آپشن‌های خودرو مورد نظر خود اطلاع داشته باشید. در برخی از مواقع عملکرد مشابه آپشن‌های مختلف در خودروها ما را دچار گمراهی کرده و ممکن است در زمان خرید دچار مشکل شویم. کلید هوشمند و سیستم ورود بدون کلید دو آپشن متفاوت و بسیار شبیه به هم هستند که اکثرا با هم اشتباه گرفته می‌شوند. در این مقاله به تشریح تفاوت‌های جزئی این دو سیستم پرداخته‌ایم. پس اگر از علاقمندان به خودرو به خصوص خودروهای لوکس هستید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

چه تفاوتی بین کلید هوشمند با سیستم ورود بدون کلید وجود دارد؟

برای این که تفاوت این دو سیستم را به درستی درک کنید، ابتدا باید با آنها آشنا شوید.

سیستم ورود بدون کلید چیست؟

سیستم ورود بدون کلید، که گاهی اوقات در زبان فارسی به آن سیستم کیلس اینتری نیز گفته می‌شود، به شما این امکان را می‌دهد که بدون استفاده از سوئیچ خودرو درها را قفل و باز کنید. در این سیستم حتی نیازی نیست که دکمه‌ای را برای ورود به خودرو از راه دور فشار دهید. وسایل نقلیه مجهز به این سیستم دارای کلید هستند. اما مالکین این خودروها نیازی ندارند که برای باز کردن و بستن قفل آن از این سوئیچ استفاده کنند.

کلید هوشمند چیست؟

سیستم کلید هوشمند یک قدم جلوتر از فناوری خودکار است. با استفاده از این فناوری برای باز و بسته کردن در خودرو نیاز به سوئیچ ندارید. این سیستم کمی پیشرفته‌تر از PKE استاندارد یا سیستم ورود بدون کلید منفعل و فناوری از راه دور است.

کلیدهای هوشمند دارای یک تراشه ویژه در داخل ریموت خودرو هستند. خودرو این تراشه را از طریق مولد پالس رادیویی در ریموت تشخیص می‌دهد. پالس رادیویی از طریق آنتن‌های داخلی اتومبیل منتشر می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که کارهای معمولی مانند قفل و باز کردن درها را بدون نیاز به سوئیچ انجام دهید.

برای انجام کارهایی مانند قفل کردن یا باز کردن در، با داشتن کلید هوشمند نیازی به فشار دادن دکمه ندارید. خودروهای مجهز به این سیستم، نزدیک شدن کسی که ریموت در جیبش قرار دارد را حس کرده و به طور خودکار قفل درها را باز می‌کنند. علاوه بر این، بسیاری از کلیدهای هوشمند بدون نیاز به فشار دادن دکمه‌های روی ریموت کنترل، خودرو را روشن می‌کنند. 
برخی از مدل‌های پیشرفته این سیستم می‌توانند کارهای بیشتری مانند موارد زیر را نیز انجام دهند:

  • تنظیم خودکار روی آخرین کاربر
  • تنظیمات برگزیده کاربر مانند به خاطر سپردن موقعیت فرمان، دمای کابین و پخش موسیقی
  • سفارشی کردن محدودیت‌های دیگر

در اتومبیل‌های قدیمی که از سیستم ورود بدون کلید منفعل‌تر استفاده می‌کنند، معمولا برای روشن کردن خودرو باید کلید در جای خودش روی فرمان قرار بگیرد. اما خودروهای جدیدتر که دارای فناوری پیشرفته‌تر ورود بدون کلید هستند، به شما این امکان را می‌دهند که با وجود اینکه سوئیچ هنوز در جیب‌تان است بتوانید خودرو را روشن کنید.

مقایسه سیستم ورود بدون کلید و کلید هوشمند

بنابراین تفاوت بین کلید هوشمند و سیستم ورود بدون کلید چیست؟ هر دو یک نوع فناوری هستند که به شما امکان قفل و باز کردن درب‌های خودرو را از راه دور می‌دهند. ضمن این که می‌توانید از هر دو فناوری برای روشن کردن اتومبیل خود از راه دور استفاده کنید. تفاوت اصلی آنها این است که سیستم کلید هوشمند می‌تواند به نوعی همان سیستم ورود بدون کلید باشد، اما همه ریموت‌های مجهز به سیستم ورودی بدون کلید، کلید هوشمند نیستند.

کلیدهای هوشمند امکانات بیشتری نسبت به ریموت‌هایی دارند که از سیستم ورودی بدون کلید استاندارد استفاده می‌کنند. با داشتن کلیدهای هوشمند می‌توانید بسته به نزدیکی خود به خودرو، بدون فشار دادن دکمه، درها را قفل یا باز کنید. تراشه موجود در کلید هوشمند بسته به آخرین کاربری که از ریموت استفاده کرده است، امکان تنظیمات خاص را دارد.

از سوی دیگر، کلیدهای هوشمند یک قدم جلوتر از سیستم ورود بدون کلید هستند. این ریموت‌های خاص به شما امکان می‌دهند که کارهای بیشتری انجام دهید و لازم نیست حتما از کلید استفاده کنید یا برای انجام آن کار خاص دکمه‌ای را فشار دهید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *