توصیه‌های متخصصان کلید سازی برای استفاده از کلید‌های الکترونیک

متخصصین کلید سازی 1

در یک شرکت بزرگ که به کار کلید سازی مشغول است بسیاری از مشکلات می تواند تکراری باشد. آنچنان که بعد از مدتی بسیاری از متخصصان کلید سازی می توانند توصیه‌های بسیار مهمی را برای حفظ امنیت خانه، مغازه و ماشین شما ارائه دهند. از این رو ما در وبسایت الو کلید برخی از مهم‌ترین این توصیه‌ها را برای شما می‌آوریم و از شما می‌خواهیم با به کار بستن این دسته از توصیه‌ها از بروز مشکلات برای خود جلوگیری کنید.

درب پارکینگ و حتی درب خانه‌ها بخشی از خانه است که می‌تواند به دوازه آسان ورود سارقین به خانه و یا محل کار شما تبدیل شود. اما با پیشرفت سیستم‌های ضد سرقت عملا استفاده از کلید‌های مکانیکی برای درب پارکینگ و خانه منسوخ شده است و جای این دسته از قفل‌ها را قفل‌هایی با ریموت‌های برقی می‌گیرند.

متخصصین کلید سازی روی هم رفته قفل‌های با ریموت‌های برقی و هوشمند را تا حد زیادی بر درب‌های با قفل‌های مکانیکی ترجیح می‌دهند و اساسا استفاده از هر نوع قفل برقی و هوشمند را بجای قفل مکانیکی توصیه می‌کنند. اما این توصیه متخصصان کلید سازی از چه روی است و بر اساس چه تجربیاتی صورت می‌گیرد؟  در این مقاله برخی از تجربیات متخصصان کلید سازی را درباره این دسته از قفل‌ها با شما در میان می‌گذاریم.

سیستم‌های کی لس و فراگیر شدن آنها

بسیاری از ماشین‌ها خارجی از سیستمی استفاده می‌کنند، مشهور به سیستم کی لس. این سیستم با حذف کلید از ساختار خود با انواع ریموت‌های الکترونیکی کار می‌کند. در مقاله مربوط به ایموبلایزر و کارکرد آن در سوئيچ خودرو برای شما توضیح دادیم که اصلی‌ترین بخش قفل ماشین اکنون سیستمی یکپارچه است که میان کامپیوتر مرکزی و سوئیچ خودرو ارتباط برقرار می‌کند و آنها را به هم وصل می‌کند. حال با حذف سوئیچ و تبدیل کردن آن به یک فرستنده که فقط باید در ماشین باشد تا ماشین روشن شود. این دسته از ماشین‌ها با یک دکمه استارت، روشن می‌شوند. حال این موضوع چه اهمیتی دارد. بسیاری از سارقان از نبود ما در خانه یا ماشین استفاده می‌کنند تا ماشین روشن و یا خانه خالی را به سرقت ببرند.

حال اگر خانه به صورت خودکار در نبود ما قفل شود و یا ماشین با ترک کردن آن خود به خود خاموش شود و درب‌های قفل شود چه؟ دقیقا همین موضوع است که متخصصان کلید سازی را بر آن می‌دارد سیستم‌های کی لس را برای ماشین و خانه توصیه کنند. در بسیاری از موارد سرقت، عمل قفل کردن چون کاری عادی و روزمره بوده است صورت نگرفته و درب ماشین و خانه باز بوده است صاحب خانه با دست خود سارق را به خانه دعوت کرده.

حال با این اوصاف وقتی بجای کلید یک کلید الکترونیک در جیب شما باشد با فاصله گرفتن بیش از ده متر از خانه یا ماشین، عمل قفل شدن، روی می‌دهد و شما با استفاده از این روش به راحتی می‌توانید خیال خود را از قفل شدن خانه یا ماشینتان جمع کنید.

کلید سازی برای قفل‌های الکترونیکی چگونه است؟

در بسیاری موارد می‌شود با استفاده از رمزی که نمایندگی در اختیار شما قرار داده است کلید الکترونیکی خود را کپی کنید و کلید قبلی را به سرعت از رده خارج کنید. در بسیاری از سرقت‌ها عدم تغییر رمز قفل بعد از گم شدن کلید خانه سبب شده است سارقان با کمین نشستنی بسیار ساده، از همان کلید قدیمی استفاده کنند تا به راحتی اموال شما را به یغما ببرند.

دیگر مزیتی که برای کلیدهای الکترونیک می توان نام برد دوا بسیار بالای آنهاست. کلید سنتی یک دستگاه مکانیکی است کار کرد این دستگاه مکانیکی با سایش دندانه‌های آن آرام آرام فرسوده می‌شود. اما کلید الکترونیکی به هیچ عنوان استهلاک فیزیکی ندارد و تا وقتی باتری آن تمام نشود به راحتی برای شما کار می‌کند. با تمام شدن باتری هم یک تعویض باتری بسیار ساده کار شما را دوباره رو به راه می کند.

متخصصان کلید سازی در اولین توصیه ها برای ساخت کلید‌های خوب کلید‌های الکترونیکی را پیشنهاد می‌کنند. الو کلید نیز برای نصب و راه اندازی بسیاری از این قفل و کلیدهای پیشرفته در کنار شماست. البته باید توجه داشته باشید که این موضوعات اکثرا برای سوئیچ خودرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *