چند توصیه کلیدسازان برای مراقبت از سوئیچ خودرو

چند توصیه کلیدسازان برای مراقبت از سوئیچ خودرو

سوئیچ خودرو یکی از آن وسایلی است که تقریبا برای بیشتر ماشین‌ها هنوز استفاده می‌شود. این امر سبب می‌شود هر روز با این وسیله سر و کار داشته باشیم و هر چیزی که هر روز در دست و جیب و کیف ما از این سو به آن سو رود به طور حتم فرسایش دارد و روزی خراب می‌شود. در این مقاله ما توصیه‌های کلیدسازان را برای نگهداری بهتر از سوئیچ خودرو برای شما عنوان می‌کنیم. سوئیچ ماشین شما بالاخره خراب می‌شود و این موضوع ی طبیعی است اما این که شما از آن مراقبت‌های لازم و اساسی را انجام داده باشید و بعد آن خراب شود چیز دیگری است در این حالت می‌توانید مطمئن باشید که تلاش خود را برای نگه‌داری بهتر کلید ماشین خود انجام داده‌اید و سوئیچ خودرو شما عمر خود را کرده است و یا حادثه‌ای پیشبینی نشده برای آن پیش آمده است.

قبل از آن که به اصل توصیه‌های خود برای نگهداری از سوئیچ خودرو بپردازیم باید یک موضوع مهم را برای شما بازگو کنیم. وقتی سوئیچ ماشین شما خراب می‌شود حتما سوئیچ خراب شده را برای کپی کردن کد ایموبلایزر آن همراه خود داشته باشید. این گونه کار کپی کردن این کد به چیپ جدید ایموبلایزر سوئیچ خودرو ساده تر می‌شود.

از سوئیچ خودرو تاشو استفاده کنید

خودرو‌های ایرانی مانند سمند قسمت فلزی و دندانه‌دار سوئیچ را در یک ساختار تا شود قرار داده اند که وقتی خارج از استارت خودرو قرار می‌گیرد جمع می‌شود و سوئیچ خودرو تبدیل به یک جسم هم اندازه قوطی کبریت شده و راحت‌تر از انواع معمول آن در جیب یا کیف قرار می‌گیرد. این واقعیتی است که یکی از آسیب رسان ترین و آسیب پذیرترین بخش‌های سوئیچ خورد همین قسمت دندانه‌دار آن است. به عبارت دیگر سوئیچ خودرو به این دلیل آسیب می‌بیند که شکلی نامتعارف با دیگر اجسام اطرافش دارد.

نگران از خودروهایی مانند سمند چندان بالا نیست البته اگر از سوئیچ خودرو زیاد و یا تحت فشار استفاده نشود. اما خودور‌هایی مانند پراید 206 و بسیاری از ماشین‌های چینی این مشکل را دارند که از ظاهر سوئیچ‌های خودرو کلاسیک استفاده می‌کنند. بهتر است اگر سوئیچ خودرو را اگر مجبورید در کیف کوچک یا جیب خود قرار دهید حتما از این روش برای عمر بهتر سوئیچ خودرو خود استفاده کنید.

بهترین جا برای سوئیچ خودرو کجاست

بیشترین آسیب را به سوئیچ خودرو کلید‌های دیگر می‌زنند. بدترین نوع دسته کلید‌ها دسته کلید‌هایی هستند که تمام کلید‌های منزل و محل کار را در کنار هم قرار می‌دهند . شاید با این توجیح که کلید ماشین محل کار و یا خانه را گم می‌کنید همه آنها را به یک حلقه دسته کلید می‌بنید ولی این شاید از گم کردن مکرر کلید‌های شما بدتر است. کلید‌ها علیرغم جنس سختشان در سایش با یک دیگر دچار فرسودگی می‌شوند.

این موضوع برای سوئیچ ماشین بسیار مخرب‌تر است. زیرا کلید‌های قفل‌های درب منزل و محل کار از سوئیچ خودرو کوتاه ترند و ضربات قسمت فلزی آنها به بدنه پلاستیکی سوئيچ خودرو وارد می‌شود و خوردگی‌های این بخش را به شدت افزایش می‌دهد.  پس یا دسته کلید‌های خود را از یکی دیگر جدا کنید یا با اضافه کردن یک زنجیر به دسته کلید‌های معمولی سوئیچ خودر و را در فاصله‌ای بیشتر قرار دهید.

 سیستم‌های کیلس را از یاد نبرید

این واقعی است که در ماشین‌های پیش رفته دیگر از کلید برای برای چرخاندن در استارت ماشین استفاده نمی‌شود و از سیستم‌های موسوم به کیلس برای روشن کردن ماشین بهره می‌برند. این که شما دزدگیر برای ماشین خود نصب کنید یک امر حفاظتی بسیار خوب را انجام داده‌اید.

از سویی دیگر با اضافه کردن سیستم کیلس به دزدگیر خود علاوه بر آن که اقدامات ایمنی ماشین را بالا برده اید دیگر فرایند فیزیکی را برای روشن کردن ماشین طی نمی‌کنید و تنها با قرار دادن چیپ استارت در ماشین و یا در محفظه خود ماشین را روشن می‌کنید همین فرسایش کلید را یا حذف کرده و یا به حد اقل می‌رساند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *