چند پیشنهاد مهم برای این که هیچ وقت محتاج کلید سازی نشوید

چند پیشنهاد مهم برای این که هیچ وقت محتاج کلید سازی نشوید

در این مقاله از وبسایت الو کلید به پیشنهادهایی فکر می‌پردازیم که تقریبا برای هر کسی می‌تواند مفید باشد. آن هم پیشنهاد‌هایی است که با آنها می‌توانیم از قفل و کلید خود مراقبت کنیم تا کمتر محتاج کلید سازی شوید.

درست است که الو کلید یک کلید سازی آنلاین بیست و چهار ساعته است و می‌تواند هر در بسته‌ای را به روی شما باز کند. اما به هر حال گم کردن یا شکستن کلید می‌تواند برای شما هزینه بر باشد و اگر در سال دو سه بار این موضوع برای هر کسی پیش بیاید، سال او در خاطره‌هایش به نام سال بد و ناراحت کننده نقش می‌بندد.

هر کلید سازی همیشه توصیه‌های بسیار مهمی برای محافظت از قفل و کلید‌ها دارد که برخی از مهم ترین آنها را در این مقاله برای شما عنوان می‌کنیم.

دسته کلید‌ها را بزرگ نکنید

یکی از مواردی که باعث فرسودگی کلید‌ها می‌شود ساییده شدن آنها به یک دیگر است. دندانه‌های کلید‌ها در سایش به یک دیگر کند می‌شوند و به مرور از ریخت خود خارج می‌شوند. این کار نه به یک باره و قابل مشاهده، بلکه به مرور انجام می‌شود و همین سایش سبب می‌شود، کلید به مرور خوب کار نکند و شما برای باز کردن یک قفل فشار بیشتری به قفل و کلید وارد کنید. همین می‌شود که بعد از مدتی قفل خانه و شرکت و محل کار شما یکی پس از دیگری خراب می‌شود و هم کلید‌هایتان حتی قفل‌هایی را که کلید سازی برای شما تعمیر کرده است را نیز خراب می‌کنند. پس لطفا چند دسته کلید داشته باشید. همه کلید‌های خود را در یک دسته کلید نگه ندارید کلید‌های خانه، شرکت و ماشین را به صورت جداگانه نگه دارید. این کار سبب می‌شود که کلید‌های شما سالم‌تر بمانند و کمتر با مشکل شکستگی کلید در قفل‌ها رو به رو شوید.

با فشار هیچ دری باز نمی‌شود

کلید و کلید سازی برای آن درست شده‌اند که با زور دری را باز نکنیم. حال این در می‌خواهد باز کردن در گاوصندوق باشد و یا در چوبی یک خانه یا یک اتاق. بگذارید رک و روراست به شما بگوییم، بیشتر کسانی که در برابر یک قفل مشکل دار از زور بیش از حد برای باز کردن آن قفل استفاده می‌کنند؛ عملا خود را در برابر یک مشکل، به رویاروی با دو مشکل دعوت می‌کنند. به این صورت که اعمال فشار زیاد باعث می‌شود قفلی که اندکی خرابی دارد و با یک سرویس معمولی درست می‌شود، بیشتر خراب شده نیازمند تعویض شود. و شاید باورتان نشود که چگونه یک کلید راحت و بی‌دردسر با اعمال فشار در قفل می‌شکند. تمام کسانی که کلیدشان در قفلی شکسته است می‌گویند ما خیلی آن را در قفل فشار ندادیم. ولی کلیدها چیز دیگری می‌گویند. البته در برخی موارد این کلیدها هستند که مشکلی دارد که در عنوان بعدی این مقاله به آن اشاره می‌کنیم اما در بسیاری موارد دیگر این ما هستیم که به کلید و قفلی معیوب فشاری اضافه وارد کرده‌ایم و خرج کلید سازی خود را دو برابر کرده‌ایم.

گاهی به کلیدهایت نگاه کن

این واقعیتی است که ما هیچ وقت به کلید‌هایمان نگاه نمی‌کنیم. کمتر پیش می‌آید که کلید‌ها را از جیب و کیفمان در آوریم چند دقیقه‌ای به آنها نگاه کنیم. اما شاید باورتان نشود این کار چقدر مهم است. کلید از فلزاتی ساخته می‌شود که قابلیت خم شدن و برش خوردن دارند. برای تراشیدن کلید یک کلید ساز از دستگاه‌های صنعتی خاص بریدن فولاد‌های آلیاژی استفاده نمی‌کند بلکه از یک چرخ دنده و یا مته باریک استفاده می‌کند و همین نشان می‌دهد که جنس کلید‌ها آنچنان هم که می‌نمایند سخت و بی‌خلل نیست.

کلید‌هایی که در جیب شلوار یا کیف تحت فشار مداوم قرار می‌گیرند ترک برمی‌دارند و در برخی موارد خم می‌شوند. کلیدی که در زاویه‌ای دور از دید معمول دچار ترک و شکستگی ریز شده است در یک روز که مثلا هوا سرد است به راحتی به هنگام چرخش در قفل می‌شکند این موضوع اغلب در روز‌های خیلی گرم و یا خیلی سرد رخ می‌دهد و اسباب دردسر می‌شود. درست است که کلید سازی بیست و چهارساعته الو کلید می‌تواند به سرعت شما را صاحب قفل و کلیدی جدید کند، اما با نگاه کردن گاه به گاه به کلید‌ها قبل از آن که آنها در قفل بشکنند می‌توانید آنها را به دست کلید سازی بسپارید و به راحتی کلید‌های نو تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *