7 مکان غیر قابل پیش بینی که شما می‌توانید کلید یدکی خود را پنهان کنید

کلید یدکی

کلید یدکی را زیر موکت جلوی درب ورودی پنهان نکنید. در عوض آن را در یکی از این 7 مکان غیر قابل پیش بینی مخفی کنید.

همیشه داشتن یک کلید یدکی برای خانه شما می‌تواند یک ایده خوب باشد. اگرچه این یک تهدید امنیتی آشکار است، همچنین می‌تواند به شما در ورود به خانه‌تان  در صورت فراموش کردن کلید اصلی کمک کند. واضح است که این می‌تواند از پرداخت هزینه‌های زیاد به قفل ساز برای باز کردن درب جلوگیری کند.

کلید سازی الو کلید آماده ارائه خدمات به شما می باشد تنها با 1763 تماس بگیرید

می‌تواند از پرداخت هزینه‌های زیاد به قفل ساز برای باز کردن درب جلوگیری کند.

با این وجود، اگر نتوانید به کلید یدکی خود دسترسی داشته باشید، عملا قابل استفاده نخواهد بود. همچنین قرار دادن آن در جایی که بیش از حد آشکار است، مانند زیر یک گلدان، موکت پادری و یا سنگ نما، تقریبا مثل باز رها کردن درب خانه شما خواهد بود. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید کلید یدکی خود را در فاصله‌ای خیلی دور از درب ورودی اصلی خانه و همه مکان‌های رایج که مردم تمایل به پنهان کردن کلید‌های یدکی خود دارند، نگهداری نکنید.

این کار فقط نیاز به کمی خلاقیت و زمان دارد تا چند مکان مخفی برای کلید‌های یدکی در اطراف خانه‌تان  پیدا کنید. در زیر هفت مکان غیر معمول وجود دارد که می‌توانید برای پنهان کردن کلید یدکی خود از آنها الهام بگیرید.

مکان‌های غیر معمول قرار دادن کلید یدکی

· پنهان کردن در زیر سنگ ممکن است مکان مناسبی نباشد، اما در زیر یک آبپاش یک مکان واضح نیست. آن را در زیر زمین دفن کنید، و تنها گوشه‌ای از آن را در بیرون از خاک قرار دهید. اما به جای آبیاری چمن‌های شما، این فقط ظرفی است که کلیدهای شما را نگه می‌دارد. این هم مقرون به صرفه و هم غیر قابل تشخیص است. البته این در صورتی است که شما یک آبپاش واقعی داشته باشید، در غیر اینصورت این کار را نکنید.

کلید یدکی

· پیدا کردن یک مکان در قاب پنجره برای پنهان کردن کلید کار دشواری نیست. شما می‌توانید یک قلاب و حلقه اتصال به کلید ضمیمه کنید و قطعه دیگر را در داخل لبه از پایین‌ترین بخش چارچوب پنجره خود نگهداری کنید، به عنوان مثال در نزدیکی پنجره یا واحد تهویه مطبوع. همچنین می‌توانید یک کلیپ کاغذی یا یک قطعه کوچک رشته را به کلید متصل کنید و آن را در یکی از درزها قرار دهید به طوری که فقط بخش بسیار کوچکی از سیم یا رشته در معرض دید باشد که خیلی جلب توجه نمی‌کند، بدین ترتیب مکان آن خیلی واضح نخواهد بود.

· کلید یدکی خود را در یک درخت جاساز کنید که احتمالا عجیب و غریب به نظر می‌رسد. اما اگر شما در یک خانه با پوشش انبوهی از درختان زندگی می‌کنید، اکثر مردم به فکر بررسی تمام درخت‌ها برای پیدا کردن یک کلید نخواهند افتاد. یک درخت را در فاصله دوری از خانه خود انتخاب کنید و یک حفره در تنه درخت ایجاد کنید و کلید یدکی خود را درون آن قرار دهید.

· برای امنیت بیشتر، تمام روش‌های فوق را اعمال کنید و کلید یدکی را در نزدیکی خانه همسایه خود قرار دهید، البته این در صورتی است که به همسایگان خود اعتماد داشته باشید. در این صورت اگر کسی کلید را پیدا کند، احتمال کمی وجود دارد که از آن برای باز کردن خانه کناری استفاده کند.

· برای اینکه یک گام فراتر بروید، سعی کنید کلید را در خیابان بعدی یا حتی چند بلوک دورتر پنهان کنید. تا زمانی که شما در معرض خطر نباشید، مجاز خواهید بود و می‌توانید به یاد داشته باشید که کلید خود را در کجا پنهان کرده اید، لازم نیست نگران کسی باشید که آن را پیدا کند چرا که نمی‌داند از آن در کجا استفاده کند.

· مخفی کردن یک کلید با استفاده از آهنربا نیز نسبتا رایج است، اما آنها دقیقا امن‌ترین نقطه برای مخفی کردن یک کلید یدکی نیستند. با این حال، اگر شما در خانه نیستید، این بدان معنی است که کلید یدکی شما هم در خانه نیست. این عاقلانه است که کلید را با یک نوار چسب به یک آهنربا بچسبانید و آن را در پشت وسیله‌ای آهنی مانند چراغ روشنایی یا کنار پایه سایبان در حیاط قرار دهید. چرا که در اینصورت با جابجایی شما در بزرگراه، کلید یدکی‌تان  در مکان خود باقی خواهد ماند.

· یک گزینه مشابه، در عین حال امن‌تر، استفاده از جعبه دریافت بسته‌های پستی است. بدیهی است، این دستگاه فقط زمانی کار می‌کند که ترکیب چهار رقمی آن را وارد کنید. شما همچنین می‌توانید کلید یدکی ماشین خود را نیز بدون هیچگونه ترسی از دزدیده شدن خودروی خود در این جعبه‌های پستی، نگهداری کنید.

هر کجا که تصمیم به مخفی کردن کلید خود داشته باشید، سعی کنید مکانی که بیش از حد آشکار است را انتخاب نکنید. اگر شما نیاز به استفاده از کلید یدکی خود داشته باشید، از نگه داشتن آن در محل قبلی خودداری کنید. هر بار که از آن استفاده می‌کنید، مکان مخفی آن را تغییر دهید و پس از چند ساعت آن را جایگزین کنید.

· همچنین از کلید یدکی برای باز کردن درب‌های جانبی خود استفاده کنید و هیچ گاه برای درب ورودی اصلی خانه‌تان  از کلید یدکی استفاده نکنید.

· اگر عادت به گم کردن کلیدهای خود دارید، ممکن است بخواهید سیستم قفل درب خانه‌تان را ارتقاء دهید یا از یک پد شماره‌ای یا حتی یک قفل هوشمند استفاده کنید. در اینصورت می‌توانید با گوشی هوشمند خود آن را باز و بسته کنید. این باعث می‌شود دیگر نیازی به کلید یدکی نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *