اندازه گیری قفل درب

قفل درب

پیدا کردن قفل مناسب برای درب متکی به اندازه‌گیری مناسب است. این اندازه‌گیری از لبه درب تا مرکز سوراخ برای مکانیزم قفل درب صورت می‌گیرد. رایج‌ترین اندازه‌ برای قفل‌های مسکونی، 4/3 2 اینچ و 8/3 2 اینچ است. همچنین باید حفره و فضای قفل را نیز اندازه‌گیری کنید. سوراخ قفل قطر حفره‌ای است که در آن قفل نشسته است، همان حفره‌ای که برای اندازه گیری استفاده می‌کنید.

اندازه گیری فضای قفل، فاصله بین دو سوراخ قفل است که روی درب خود دارید، فرض کنید شما یک قفل درب دستگیره‌ای استاندارد و یک قفل کلید خور دارید. اگر فقط یک قفل روی درب داشته باشید، دیگر به اندازه گیری فضای قفل نیازی ندارید. اما زمانی که تصمیم دارید یک قفل جدید به درب اضافه کنید باید تمامی اندازه‌گیری‌ها را انجام دهید و در جای مناسب سوراخ کاری کنید. اندازه‌گیری صحیح از انجام کارهای اضافه خواهد کاست و از طرف دیگر اگر سوراخ کاری درست انجام نشود برای تصحیح آن ممکن است احتیاج به تعمیر کل درب پیدا کنید.

همیشه بعد از تعویض قفل‌ها به تعداد مورد نیاز کلید یدکی تهیه کنید و در اختیار افراد قرار دهید. به این نکته توجه داشته باشید که در یک جای محفوظ یک کلید یدکی داشته باشید تا در مواقع لزوم بتوانید از آن استفاده کنید.

جهت باز شدن قفل درب

جهت باز شدن درب به سمتی که از آن طرف باید در را باز کنید، اشاره دارد. دانستن این اطلاعات بسیار مهم و حیاتی است که باید قبل از خریداری قفل درب بدانید زیرا این اطلاعات نوع قفل مورد نیاز شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که چفت درب باید در مسیر و جهت درست قرار بگیرد.

به لولاهای درب خود نگاه کنید. دربی که لولایش در سمت چپ است به یک قفل دست چپ نیاز دارد که معمولا با بسته بندی LH مشخص می‌شود. درب با لولاهای سمت راست به یک قفل دست راست نیاز دارد که دارای نشانه‌ی RH بر روی بسته بندی است.

درجه بندی قفل درب

درجه قفل شمار‌ه مهمی روی قفل درب است که باید مورد توجه قرار گیرد. موسسه استاندارد ملی ایالات متحده (ANSI) درجه‌هایی را به قفل‌ها اختصاص می‌دهد که نشان دهنده کیفیت آنها در گذر زمان است. درجه‌ها از‌ 3 تا 1 هستند که 3 نشان دهنده امنیت نسبی و ابتدایی و 1 نشاندهنده امنیت بالا است.

قفل‌های درجه پایین‌تر مدت زیادی کار نمی‌کنند و با این که قیمت به نسبت کمتری دارند اما بعد از مدتی کارکرد نیاز به تعویض آنها پیدا خواهید کرد. علاوه بر این قفل‌های درجه‌ی 3 نمی‌توانند امنیت چندانی برای خانه شما ایجاد کنند و قفل‌های درجه‌ی 2 و 1 از این نظر بهتر خواهند بود.

از نظر طراحی و ظاهر انواع مختلف قفل‌ها را می‌توانید پیدا کنید. در زمان تهیه به استحکام آن توجه داشته باشید و فقط از روی ظاهر آنها را انتخاب نکنید. درب و سیستم قفل‌های آن اولین سد در مقابل ورود افراد مزاحم هستند و باید به ایمنی این بخش از خانه و یا محل کار توجه زیادی شود. اگر از انواع ارزان قیمت و نامرغوب استفاده کنید انتظار ایمنی بالا را نباید داشته باشید.

کلید سازی الو کلید با داشتن کادری مجرب در تمامی ساعات شبانه روز آمادگی تعمیر و یا تعویض قفل‌های شما را دارد. با ما تماس بگیرید تا تفاوت را احساس کنید. افراد حرفه‌ای و باتجربه در کمترین زمان ممکن به محل شما آمده و خدمات مطلوب را به شما ارائه خواهند داد. انواع قفل‌ها را می‌توانید از ما با قیمت‌هایی مناسب تهیه کنید و برای خانه و یا محل کار خود از آنها استفاده کنید.

زمانی که متخصصین ما به محل شما اعزام می‌شوند قطعات یدکی مورد نیاز را به همراه دارند تا اگر نیاز به تعویض قطعه‌ای باشد، آن را برای شما در کمترین زمان تعویض کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *