همه چیز درباره قفل درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت

درب ضد سرقت یکی از مهم‌ترین روش‌هایی است که به واسطه آن شما می‌توانید، ایمنی خانه خود را به چند برابر افزایش دهید. البته ایمنی درب ضد سرقت، خود به عواملی مانند کارگذاری و قفل درب  ضد سرقت بستگی دارد. از میان این دو عامل ما در این مقاله می‌‌خواهیم به قفل درب ضد سرقت بپردازیم موضوعی که کلید سازی الو کلید در آن متخصص است

  1. چگونه قفل درب ضد سرقت را باز کنیم؟

    برای باز کردن قفل درب ضد سرقت می توانید با شماره 1763 تماس بگیرید.

درب ضد سرقت علاوه بر قفل پارامتر‌های دیگری هم دارد که به واسطه آن شما می‌توانید، خانه خود را از دستبرد نجات دهید. به یاد داشته باشید که نصب درب ایمنی منزل یکی از راه‌هایی است که به واسطه آن بالاترین ضریب امنیتی برای خانه شما فراهم می‌شود، اما با یک قفل معمولی که اغلب برای درب‌های چوبی استفاده می‌گردد، شما نه تنها ایمنی خاصی برای خانه خود فراهم نکرده‌اید، بلکه در برخی موارد از درب‌های چوبی معمولی نیز استاندارد‌های پایین‌تری را نیز فراهم آورده‌اید.

حال قفل درب ایمنی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد، که ما بتوانیم با خیال راحت آن را قفل کنیم به سفرهای طولانی مدت خود برویم. 

مقاومت در برابر اسید در قفل درب ایمنی

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای این قفل‌ها مطرح می‌شود، مقاومت این قفل‌ها در برابر اسید است. رمز قفل توسط ساچمه‌هایی از جنس سرب تعیین می‌شود. وقتی از سوراخ کلید با سرنگ اسیدی قوی را به این بخش تزریق کنند ساچمه‌های قفل در اسید حل می‌شود و قفل برای دقایقی دیگر رمزی ندارد و می‌توان با هر کلیدی آن را باز کرد. برای این که مقاومت قفل درب ضد سرقت بالا رود این ساچمه‌ها را باید از جنس پلاستیکی خاص درست کرد. به یاد داشته باشید که درگیری ساچمه‌های قفل با کلید زیاد است و اگر این ساچمه‌ها از جنس پلاستیک خوبی نباشند دچار خوردگی شده و قفل را از کار می‌اندازند.

استفاده از تکنولوژی‌ها روز 

فکر کنید هر بار که یک نفر به خانه شما وارد شود اس ام اسی به موبایل شما ارسال گردد. یا علاوه بر کلید شما اسکن قرنیه چشم و یا اسکن اثر انگشت را هم علاوه بر قفل انجام دهید. این واقعیتی است که برای هر قفل بالاخره سارقانی پیدا می‌شوند که می‌توانند بر توانمندی‌ های قفل شما غلبه کنند اما تعداد آنها با بالا رفتن توانمندی‌های ایمنی قفل شما کمتر و کمتر می‌شود

به یاد داشته باشید که تکنولوژی که در ساخت درب ایمنی به کار می‌رود مشابه تکنولوژی درب گاوصندوق است اما اگر قفل شما هم نزدیک به قفل گاوصندوق باشد شما از استانداردهای امنیتی گاوصندوق بهره‌مند می‌شوید.

یک نکته بسیار مهم

یک درب ایمنی چه ساخت ایران باشد، چه ساخت کشورهای دیگر هزینه خاصی برای ساخت خود دارد. کارخانه‌‌هایی که این درب‌ها را می‌سازند کارخانه‌های آهنگری و ریختگی هستند اما قفل درب ایمنی در جایی دیگر و بیشتر در کارخانه‌ها مخصوص ساخت قفل ساخته می‌شود. 

با این توضیح می‌توان فهمید که قفل درب ایمنی یک هزینه سربار برای سازندگان درب ایمنی است و قاعدتا آنها قفل‌های مرغوبی را روی درب ایمنی شما نمی‌گذارند. البته برخی از فروشنده‌های درب‌های ایمنی خود به صورت جداگانه قفل‌های مرغوبی را روی درب ایمنی شما کار می‌گذارند که البته قیمت درب ایمنی را گاه تا 40٪ افزایش می‌دهد. 

اما بهترین انتخاب برای شما این است که خودتان با مشاوره استادان کلیدساز الوکلید برای تعویض قفل درب ایمنی منزلتان اقدام کنید. 

گاهی هم شما خانه‌ای را خریداری کرده‌اید که درب ایمنی دارد. در این موارد هم بهترین توصیه ما این است که کل قفل‌های درب ایمنی خود را تعویض کنید. عوض کردن رمز، گاهی به عملکرد قفل آسیب می‌رساند و همین هم مشکلات شما را دوچندان می‌کند. ظاهر کار این است که باید قفلی را که سالم و سرحال است، کنار بگذارید و یک قفل جدید را جایگزین آن کنید. اما این فقط ظاهر کار است زیرا حتما نباید قفل درب ایمنی شما خراب شود تا آن را تعویض کنید. مسائل مربوط به ایمنی منزل و محل کار از تفکری خاص و متفاوت با دیگر مسائل پیروی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *