قفل کتابی را بشناسید و بهترین آنها را انتخاب کنید

قفل کتابی

قفل مغازه قفل، درب آکاردئونی و قفل هر دری که دوست دارید آن را به خوبی ببندید، می‌تواند یک قفل کتابی باشد. آیا قفل کتابی و راه‌های نفوذ به آن را بلد هستید؟ در این مقاله با برخی انواع قفل کتابی آشنا می‌شوید و راه‌های انتخاب بهترین قفل‌های کتابی را نیز در می‌یابید. پس لطفا برای آن که ایمنی شما با انتخاب یک قفل کتابی خوب به اوج برسد، حتما تا پایان این مقاله را بخوانید.

هر آنچه برای امنیت خود می خواهید از کلید سازی الوکلید درخواست کنید

چرا قفل کتابی را انتخاب کنیم ؟

 قفل کتابی زمانی آمد که دستگاه‌های برش قفل به شدت پیشرفت کردند و به راحتی می‌شد قفل‌های گوشواره‌ای را برید. همین باعث شد قفل‌هایی روانه بازار شوند که مقدار کمی از سطح زبانه آنها معلوم بود و قیچی و اره آهن‌بر به زبانک آنها کمتر گیر می‌کرد.

هم زمان با وارد شدن قفل‌ها کتابی درب‌های آکاردئونی هم در آهنگرای‌ها ساخته شدند و مکمل یک دیگر شدند و تا حدی توانستند در  برابر سارقان مقاومت کنند. البته استفاده از درب آکاردئونی با هر قفلی که باشد دیگر برای سارقان مانعی به حساب نمی‌آید و هم‌اکنون دیگر باید به فکر انواع راه‌های بسیار قوی‌تر باشید. اگر مایل بودید این راه‌ها را بشناسید، مقاله قفل درب ضد سرقت ما را بخوانید.

نقش مهم قفل کتابی در حفاظت از مغازه‌ها

درست است که درب های آکاردئونی به شدت در برابر دزدی آسیب پذیر شده‌اند، اما عمر قفل هایی کتابی به هیچ عنوان به پایان نرسیده است. استفاده از قفل‌ کتابی در حفاظت از مغازه‌‌ها و ماشین‌ها رونق دو چندانی یافته است. کرکره مغازه‌ها همیشه جایی برای قفل دارد و اساسا هم ابتدا قفل های کتابی برای مغازه‌ها و قفل کردن کرکره آنها ساخته شد. تقریبا با بستن قفل کتابی به گوشواره قفل کرکره مغازه، هیچ مقداری از زبانک قفل پیدا نمی‌شود و این بزرگترین ویژگی قفل کتابی است.

بهترین قفل کتابی چیست

قفل کتابی اکنون انواع بسیار زیادی دارد قفل‌های کتابی با بدنه های برنجی، فولادی  همین طور سیستم های کلیدی عجیب در بازار وجود دارند و قیمت آنها از پنجاه هزار تومان شروع می‌شود تا نزدیک به یک میلیون تومان . بیشتر قفل های کتابی از کلیدهای تخت استفاده می کنند که کپی کردن آنها از کلید‌هایی با یک ردیف دندانه سخت‌تر است. محل قرار گیری ساچمه این قفل‌ها هم بسیار مهم است زیرا آسیب پذیری آنها را در برابر انواع سوراخ‌کاری را مشخص می‌کند.

برای سوراخکاری و خارج کردن ساچمه‌های تعیین کننده رمز قفل، از قفل باید اندکی پایین یا بالای قفل را سوراخ کرد. و با یک ضربه ساچمه‌ها را که بعد از سوراخکاری روی آنها باز شده است را از قفل خارج کرد.

همین طور قفل‌هایی که جنس بدنه‌ ضعیف داشته باشند، با فشاری اندک از به گوشواره قفل دچار شکستگی بدنه می‌شوند و قفل بی آن که مکانیزم رمزش دستکاری شود به راحتی می‌شکند. این قفل‌ها به مراتب ارزان تر از دیگر انواع قفل کتابی هستند و همین هم باعث می‌شود برای موارد ارزشمندی مانند مغازه و ماشین از آنها استفاده نشود.

قبل از آن که بهترین نوع قفل کتابی ضد سرقت را به شما معرفی کنم، می‌خواهم مصرف قفل کتابی را برای محافظت از ماشین توضیح دهم. تا به حال واژه قفل پدال را شنیده‌اید. قفل پدال ماشین انواع مختلفی دارند اما یکی از سنتی‌ترین و در عین حال فوق‌العاده قوی‌ترین آنها قفل‌هایی است قطعه فلزی را به دور پدال‌ها می‌بندد و بعد قفل کتابی مجزایی را برای فیکس کردن آن استفاده می‌شود.     

در این حالت تقریبا ماشین شما از سرقت محافظت می‌شود اما به شرطی که بهترین نوع قفل کتابی را انتخاب کنید.

قفل‌های کتابی با کلیدهای مستطیلی جدیدترین تکنولوژی طراحی ساچمه‌های رمزنگاری قفل را دارند و همین طور در کنار آن، مقاومت بالای این قفل‌ها در برابر تزریق اسید آنها به قفل‌های نفوذ ناپذیری بدل می کند. درباره مقاومت قفل‌های در برابر اسید در مقاله‌ای دیگر توضیح می دهیم. تا آن موقع الو کلید بزرگ‌ترین مرجع اطلاعات شما درباره قفل‌های ضد سرقت در کنار شماست.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *