با تعدادی از انواع مختلف قفل درب آشنا شوید

قفل درب ضد سرقت

آیا به تازگی یک درب جدید نصب کرده‌اید و نیاز به قفل درب دارید؟ شما گزینه‌های زیادی در اختیار دارید. با چند نوع قفل درب در اینجا آشنا خواهید شد. این مقاله‌ها یک راهنمای خرید کامل قفل درب است. انواع مختلفی از قفل درب وجود دارد زیرا آنها برای سطوح مختلف امنیتی و انواع درب‌هایی که به قفل کردن نیاز دارند طراحی شده‌اند.

اگر شما نیاز به قفل کردن درب جلو، درب جانبی یا درب کابینتی دارید، قطعا به دنبال بهترین سیستم قفل برای هر یک خواهید بود. در ادامه ما چند گزینه قفل درب را به شما معرفی خواهیم کرد.

در صورتی که نیاز به کلید یدکی برای درب خانه، محل کار و یا خودروی خود را داشتید، کلید سازی الو کلید این کار را برای شما با بهترین کیفیت انجام خواهد داد.

راهنمای خرید قفل درب

قفل‌های درب بخش مهمی از خانه شما هستند که امنیت خانواده، خانه و اموال شما را تضمین می‌کنند. با این حال، هنگامی که به فروشگاه سخت افزار می‌روید، چندین نوع قفل در اشکال، اندازه و طرح‌های مختلف را پیدا خواهید کرد. کدامیک برای خانه شما مناسب هستند؟

نمودارهای ما نشان دهنده قسمت‌های مختلف درب، قاب، دستگیره و لولا هستند. این راهنمای خرید قفل درب به شما کمک می‌کند با تفاوت بین قفل‌های مختلف آشنا شوید تا بتوانید نوع مناسب قفل را برای درب‌های داخلی و خارجی خود پیدا کنید. همچنین، درب اداره شما به قفل مشابهی با درب جلو یا عقب شما نیاز ندارد. بیایید در ابتدا به قسمت قفل درب نگاهی بیاندازیم تا متوجه شویم آنها چگونه با یکدیگر کار می‌کنند تا مکانیزم قفل را ایجاد کنند.

قطعات یک قفل درب

اگر شما قصد تعویض قفل درب خود را دارید، باید نام قطعات مختلف آن را بدانید و همچنین اهمیت مکانیسم کلی و نحوه کمک به بخش‌های دیگر برای قفل کردن درب خود را درک کنید. بسته به نوع قفل درب، که تا چند لحظه دیگر به آن خواهیم پرداخت، قطعات می‌توانند ظاهر و کارآیی متفاوتی داشته باشند. به طور کلی، این بخش‌ها قطعات استاندارد قفل درب هستند که در اکثر قفل‌های استاندارد مشاهده خواهید کرد.

1. سیلندر

سیلندر بخشی از قفل است که کلید وارد آن می‌شود. کلید شما باید به طور کامل وارد سیلندر شود، که به شما اجازه می‌دهد قفل درب را باز کنید. یک کلید از فرم خارج شده باعث می‌شود که سیلندر مانع قفل شدن درب شود. سیلندر دارای چند فنر سوزنی بارگذاری شده است که هنگام قرار دادن کلید در داخل آن حرکت می‌کنند. اگر کلید درست را وارد کنید، سوزن‌ها به سمت سیلندر حرکت می‌کنند و باعث می‌شود که قفل درب باز شود.

در برخی موارد، شما می‌توانید سیلندر آسیب دیده را تعویض کنید. این یک گزینه خوب است چرا که تعویض کل مکانیزم قفل درب می‌تواند گران باشد. به طوری که، خرید یک قفل جدید ارزان‌تر است. قفل‌های تک سیلندر فقط دارای یک فضا برای ورود کلید در یک طرف خود هستند. طرف دیگر یک گیره چرخشی دارد که درب را از طرف دیگر قفل می‌کند. سمت کلید در قسمت خارجی درب قرار دارد، در حالی که قسمت داخلی دارای گیره است، بنابراین شما می‌توانید درب خود را از داخل بدون نیاز به کلید قفل کنید.

سیلندر دوبل

قفل‌های مجهز به سیلندر دوبل دارای یک گیره چرخشی هستند و در هر طرف خود به یک کلید نیاز دارند. این قفل‌ها برای مکان‌هایی مناسب هستند که شما نمی‌خواهید هر کسی بتواند درب را از داخل بدون نیاز به کلید قفل کند: مانند یک توالت عمومی.

2. پیچ / لچ

وقتی کلید وارد سیلندر می‌شود، پین‌های داخل سیلندر حرکت می‌کنند، پیچ را درگیر می‌کنند که گاهی اوقات تحت عنوان لچ شناخته می‌شود و درون قفل درب قرار دارد. این بخشی از قفل است که به سمت داخل و خارج حرکت می‌کند و در قسمت چارچوب قاب درب قرار دارد که تحت عنوان جعبه شناخته می‌شود. هنگامی که درب قفل شده است، آن را در جای خود نگه می‌دارد.

دو نوع پیچ اصلی وجود دارد که در ادامه می‌بینید: قفل پیچی و قفل فنری.

قفل پیچی

قفل پیچی به گونه‌ای است که شما باید خودتان آن را قفل کنید. این نوع قفل دارای سیلندر است و برای باز کردن آن به کلید صحیح نیاز دارید. این قفل‌ها امن‌تر و با دوام‌تر از قفل‌های فنری هستند، به همین دلیل است که اکثر خانه‌ها و شرکت‌ها از آنها یا ترکیبی از هر دو گزینه استفاده می‌کنند.

قفل پیچی

قفل‌های پیچی دارای یک کلیپ کوچک هستند که آنها را در محل نگه می‌دارد. هنگامی که کلید وارد می‌شود، پین‌ها درون سیلندر حرکت می‌کنند و کلیپ فشرده می‌شود و قفل را باز می‌کند. این کار اجازه می‌دهد که به داخل قفل بازگرداند و درب را باز کنند.

عمل بستن درب باعث می‌شود که فنر آزاد شود، که پیچ را در محل خود نگه می‌دارد تا قفل درب را بسته نگه دارد. در اغلب قفل‌های فنری به طور خودکار با بستن درب قفل می‌شوند که مشابه قفل درب هتل‌ها است. این موارد می‌تواند گزینه‌های خوبی برای ایجاد امنیت بیشتر برای افرادی باشند که ممکن است فراموش کنند که درب را پشت سر خود قفل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *