درست کردن سوئیچ یدکی ماشین‌های مختلف چگونه است

سوئیچ یدکی خودرو

سوئیچ خودرو از آن چیز‌هایی است که همیشه با شماست. خیلی اوقات حتی کسانی که ماشین خود را در خانه می‌گذارند برای آن که سوئیچ ماشین را گم نکنند سوئیچ یدکی را همراه خود از خانه بیرون می‌آورند. گم کردن سوئیچ هم یکی از آن چیز‌هایی است که وقتی اتاق می‌افتد همیشه موجب اعصاب خردی شماست. روش ساختن سوئیچ یدکی و سفارش دادن آن حاوی نکته‌ها و در عین حال روش‌هایی است که باید به شدت آنها را پیگیری کنید و حتما نکات احتیاطی را برای خود رعایت کنید

در ابتدا باید بدانید که سوئیچ ماشین چگونه کار می‌کند و آن را باید چگونه کپی کرد

آشنایی با سیستم ایموبلایزر     

سیستم ایموبلایزر

در زمان قدیم کپی کردن از سوئیچ ماشین کار راحتی بود زیرا باید مانند کلید خانه آن را می‌تراشیدیم و برای همین سرقت از ماشین‌ها هم آسان بود. زیرا با حذف سامانه سوئیچ و برقراری ارتباط میان ماشین و باتری به راحتی می‌شد ماشین را به کار انداخت. این همان ماجرایی است که در فیلم‌ها هنوز می‌بینید و که از بغل یا زیر قسمت استارت چند سیم را بیرون می‌کشند و به هم می‌زنند تا ماشین راه بیفتند. باید عرض کنم دیگر ماشینی با یک سر کردن سیم‌های سوئیچ راه نمی‌افتند پس بی‌خود وقت خود را با این کارها تلف نکنید.

سیستم ایموبلایزر روشی است که در یک کد کامپیوتری را بین سوئیچ ماشین و کامپیوتر مرکزی خودرو ECU رد و بدل می‌کند. بدون نزدیک شدن کد ایموبلایزر به  ECU ماشین و برقرار نشدن این ارتباط این دو، ماشین یا اساسا استارت نمی‌خورد، یا اگر استارت‌ هم بخورد روشن نمی‌شود.

H2: اما با این اوصاف نسبتا پیچیده ساختن سوئیچ یدکی ماشین چگونه امکان پذیر است. ساختن سوئیچ یدکی ماشین همیشه امکان‌پذیر است اما برای صاحبان خودرو نه برای سارقان.  کد ECU ماشین‌های مختلف از چند روش به دست می‌آید و می توان از روی این کد به کپی کردن آن پرداخت.

این روش‌ها عبارت اند از:

حک کردن کد در کنار ECU

استفاده از مستر کلید

استفاده از شماره VIN

بازیابی از سوکت OBD

اما همه این روش ها گاهی در یک موضوع با هم مشترک اند و آن هم استفاده از کد دسترسی است. این کد گاهی همراه با یک مستر کلید و یا یک کارت همراه با اسناد ماشین به شما تحویل داده می‌شود. و تا این کد را از طریق دستگاه به ECU ماشین ندهید ماشینی اجازه کپی کردن اطلاعات چیپ ایموبلایزر را به شما نمی‌ دهد. به یاد داشته باشید که با تبادل این کد است که کامپیوتر ماشین اجازه کپی کردن اطلاعات خود را می‌هد و سوئیچ یدکی را می‌توان ساخت

وقتی سوئیچ ماشینمان گم می‌شود چه کار کنیم

در این حالت ماشین خود را تنها نگذارید شاید سارقی سوئیچ ماشین را دزدیده باشد و انتظار می‌کشد که شما ماشین خود را تنها بگذارید تا با خیال راحت ماشین شما را سرقت کند. پس در همان جایی که ماشین شما پارک شده است باشید و با الوکلید تماس بگیرید. در هنگام این تماس شما نیاز دارید که نام ماشین مدل آن و سال تولید آن را بدانید حتما این موارد را به اپراتور بگویید و تا رسیدن نماینده الوکلید منتظر باشید.

بعد از آمدن نماینده الو کلید گاهی برای بعضی ماشین‌ها و مدل‌های آنها از مستر کلید استفاده می‌شود. نماینه ما در بسیاری موارد مستر کلید مدل‌های مشهور را دارند . گاهی هم مدل ماشین شما به خصوص در مدل‌های ایرانی نیاز به کد برای ساختن و کپی کردن کد اطلاعات ECU دارند. این کد را همراه اسناد کارخانه به شما تحویل داده‌اند از کسی بخواهید که این کد را عکس گرفته با موبایل برای شما ارسال کند . اما چرا عکس از کد؟ چون این کدها طولانی هستند و امکان غلط خواند و اشتباه در شنیدن آن وجود دارد پس کد را به صورت عکس دریافت کنید و در اختیار کلید سازی الو کلید قرار دهید. با به دست آوردن این کد می‌توان کلید شما را به صورت فیزیک هم ساخت می توان قفل مرکزی را از کار انداخت و وارد ماشین شد. شاید لازم باشد که کاپوت ماشین با اندکی دستکاری باز شود این می‌تواند اندکی به درب کاپوت و قفل آن صدمه زند و کاملا هم قابل بازسازی و تعمیر است پس اصلا نگران نباشید.

اما اگر کسی نبود که این کد را برای شما ارسال کند، ماشین را با جرثقیل به یک پارکینگ نزدیک منتقل کنید و به متصدی پارکینگ هم مشکل را بگویید و از او بخواهید فقط با دیدن کارت ماشین آن را مرخص کند و یا حتما با ارائه قبض پارکینگ آن را مرخص کند. حالا می‌توانید با خیال راحت به خانه بروید و از اسناد ماشین کد دسترسی را استخراج کنید.

روش ها دیگر ساخت سوئیچ یدک ماشین برای انواع مدل ها وجود دارد که در مقالات بعدی الو کلید توضیح می‌دهیم. پس لطفا مطالب دیگر الو کلید را هم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *