پیشترفته‌ترین قفل‌ها را بشناسید و با کلید سازی برای آنها آشنا شوید؛

قفل ها را راحت بشناسید

در دنیای ما همه چیز در‌ حال پیشرفت است حتی کلید سازی. این موضوع که را از انواع قفل‌هایی که هر روز به بازار می‌آیند می‌توان شناخت. در ایران سرعت تولیدات و واردات صنعتی هم کم و بیش بالا ست و به لطف واردات بسیار زیادی که ما در ایران داریم این تکنولژی‌ها کم و بیش به ایران هم می‌رسد و ما می‌توانیم آنها را با کم و کاستی‌هایی به کار بگیریم. در این مقاله از وبسایت الو کلید می‌خواهیم درباره برخی از بهترین تکنولوژی‌های ساخت قفل و کلید سازی برای آنها صحبت کنیم.

این واقعیتی است که حتی در مهم‌ترین مراکز صنعتی و یا تجاری ما نیاز داریم که فکری برای گم شدن کلید‌های خود بکنیم. زیرا پر واضح است که امکان دارد زمانی نیازمند کلید سازی برای قفلی شویم که روزی با وسواس بسیار بسیار زیاد آن را انتخاب کرده‌ایم.

قفل‌های هوشمند و کلید سازی برای آنها

برخی از انواع قفل هستند که به GPS متصل می‌شوند. این اتصال برای آن است که اگر کسی در حال بسته بودن قفل آن را تکان دهد قفل به موبایل و یا سیستم هشدار شما پیام داده و شما می‌فهمید که قفل در حال دستکاری است. این دسته از قفل‌ها علاوه بر کلید و قطعه‌های فولادی بسیار قوی قسمتی‌ به صورت اکستنشن روی پهلوی خود دارند که با آن می‌توانند کیت GPS خود را فعال نگه دارند. مشکل از همین قسمت شروع می‌شود که حاوی یک باتری برای شارژ شدن است. این بخش بعد چند مدت نیاز به تعویض باتری دارد و همین طور احتمال ایجاد اختلال در کار کرد آن با فرستادن موجی منفی وجود دارد. البته برای باز کردن این قفل‌ها به شدت به دستگا‌های پیشرفته نیاز است.

یکی از راه‌های حفظ یک مغازه یا شرکت و یا هر جای بسیار ارزشمند استفاده از تکنولوژی‌های پیش رفته و خاص است. شما وقتی از یک تکنولوژی خاص و پیشرفته برای محافظت از مایملک خود بهره می‌جویید عملا یک گام از سارقان جلو‌تر هستید. این موضوع سبب می‌شود که هر سارق به فکر دزدی از شما نیفتد.

ولی کلید سازی برای این دسته از قفل‌ها به مراتب سخت تر است و گاهی با گم کردن کلید‌های آن‌ها باید آنها را برید. زیرا تکنولوژی ساخت کلید آنها در کشور موجود نیست. از این رو کلید یدکی این قفل‌ها را در جایی به شدت امن مانند صندوق امانات بانک نگه دارید زیرا در صورت گم شدن کلید می‌توانید به آنجا مراجعه کنید و کلید یدکی را به دست آورید. این روش را برای نگهداری از کلید یدک گاوصندوق نیز می‌توانید انجام دهید.

کلید سازی برای قفل‌های بیومتریک

برخی از انواع قفل‌ها با ویژگی‌های بیوتریک فرد یا افرادی که مالک و کارگذارنده آن کار می‌کنند. ویژگی‌هایی مانند اثر انگشت و یا اسکن قرنیه چشم این بخش‌های بدن هیچ گاه قابل جعل نیستند. این موارد همیشه خاص باقی می‌مانند و تنها در صورت پیش آمد یک حادثه برای فرد و یا افراد کارگذارنده قفل با باز کردن آنها به مشکل بر می‌خوریم.

برخی دیگر از قفل‌ها هم هستند که هیچ کلیدی ندارند. با استفاده از امواج بلوتوث این دسته از قفل‌ها فقط با تأیید و وارد کردن یک رمز بر روی موبایل شما باز می‌شوند. راه های باز کردن این قفل‌ها فقط ایجاد سیستم‌ها پشتیبانی در چندین دستگاه‌. شما باید این دسته از قفل‌ها را در چند حساب کاربری ثبت کنید تا بتوانید قفل مغازه یا شرکت را در صورت مفقود شدن گوشی خود باز کنید. یکی از بهترین راه‌های پشتیبانی برای کلید سازی این دسته از قفل‌ها ثبت کلید ورود آنها در گوشی‌های قدیمی است که در خانه در گوشه‌ای بلااستفاده رها شده‌اند. فقط کافی است کمی رازدار باشید و درباره این که چه رمزی را در کدام گوشی مستعمل سیو کرده‌اید با کسی سخن نگویید. سارقان در بسیاری موارد از میان صحبت‌های شما راز‌های شما را کشف می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *