کلید سازی یا معجزه‌ای که باید همیشه همراه شما باشد

کلیدسازی

کلید سازی الوکلید را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین شغل‌های دنیا دانست، تا دری برای باز کردن بوده است، قفلی برای قفل کردن در و کلیدی برای گشودن آن وجود داشته و صد البته کسانی هم برای کلید سازی و قفل سازی وجود داشته‌اند. در دوران گذشته کلید سازی بخشی از کارهای فلزگران بوده است.

البته کلید سازان فقط به دنبال ساخت کلید برای دیگران نبودهاند و کار آنها قفل سازی هم بوده. این شغل که هم قفل می‌ساخته و هم کلید میساخته است را چلنگری می‌گفتند.

این واقعیتی است که کاری که ما به آن قفل سازی و کلید سازی میگوییم از اواسط دوران فلز شروع شده با کشف فولاد به عنوان محکمترین فلزی که بیشتر تا به امروز میشناسد این کار به روش بسیار جدیتری پی‌گرفته شده است. هر چه فولادی که در یک سرزمین تولید می‌شده باکیفیت‌تر بوده رونق بازار کلید سازی هم بیشتر.

 

کلیدسازی

در ایران هم قفل سازی و کلید سازی یک شغل رایج بوده. زیرا از دیرباز فولاد مرغوبی در ایران تولید میشده است.

در ساخت قفل و کلید فقط استحکام و کارایی آن ملاک نبوده است و قفل سازان به ویژه به ساخت قفل‌هایی تزئینی نیز می‌پرداخته‌اند.

استاد پرویز تناولی هنرمند مجسمه ساز معاصر کلکسیونی از زیباترین قفل‌هایی که در ایران ساخته شده را گرد آورده‌اند و در بسیاری از مجسمه‌های ایشان قفل‌ها و کلید‌های قدیمی منبع الهام بوده است.

با توسعه صنعت و در عین حال صنعتی‌تر شدن جامع شغل چلنگری دچار تحول شد. قفل ساز کلید سازهای قدیم برای آن که قفل‌هایشان را فقط با یک کلید بتوان باز کنند قفل را هم منحصر به فرد می‌ساختند.

البته قفل‌های قدیمی چندان به استحکام قفل‌های جدید نمی‌رسیدند و نسبت به قفل‌های عصر صنعتی بسیار راحت تر باز می‌شوند.

قفل‌ سازی به سرعت با آمدن قفل‌های کارخانه‌ای صنعتی از رونق افتاد اما کلید سازی نه این واقعیتی است که کلید ساز ها همیشه قفلهای صنعتی را با یک یا سه کلید اضافه می‌فروشند اما گم کردن کلید به دنیای قدیم و جدید ربطی ندارد.

همیشه کلید قفل ها گم میشده و میشود، پس راه حل استفاده از استادان کلید سازی است.

 شغل عجیب کلید سازی

کلید سازی شغلی عجیب است. شاید شما همه روزها از برابر یک مغازه رد شوید و حتی نگاهی به این مغازه‌های کوچک نیندازید اما روزی که دست در جیب یا کیف خود کنید و به دنبال کلیدهای خود بگردید و آن را نیابید باید به ذهن خود فشار بیاورید که در اطراف خود کجا کلید سازی دیده اید.

حالا اگر کلید گم کردن شما بی‌وقت بود چه؟ باید چه کار کنید؟ پیدا کردن کلید سازی شبانه روزی دیگر مشکل را دو چندان می‌کند.

راه حل قفل‌های با استحکام را صنعت فراهم آورد اما راه حل کلید سازی که همیشه در دسترس شما باشد را تکنولوژی اینترنت فراهم می‌آورد.

سایت الو کلید یک سرویس شبانه روزی کلید سازی است شما با استفاده از این سرویس در هرجای تهران که باشید کلیدهای خود را در جیب دارید.

مجرب‌ترین استادکاران کلید سازی شما را برای ساخت کلید‌های گم شده‌تان یاری می‌رسانند فقط کافی است به یک تلفن دسترسی داشته باشید و آدرس را به ما بگوید الو کلید به سرعت شما را صاحب کلید های گمشدهتان میکند.

 استفاده از بهترین روش‌های کلید سازی بدون تخریب قفل شما یکی از هنرهایی است که کلید سازی شبانه روزی الوکلید برای شما فراهم می‌آورد.

این که بدون ایجاد خسارت کلید ساز بتواند قفل شما را باز کند بسیار مهم است زیرا قفل‌ها این روز ها گرانند و گاهی حتی کلید ساز های ناوارد به دری که قفل بر آن است نیز برای باز کردن صدمه میزنند.

حالا الو کلید را به یاد داشته باشید مسلما نه برای امروز برای وقتی که کلید شما نیست و یا گمش کرده‌اید تا آن موقع همیشه تمام درها به روی شما گشوده باد.

یک دیدگاه در “کلید سازی یا معجزه‌ای که باید همیشه همراه شما باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *