سوئیچ خودرو همیشه همراه شماست اگر گم شود چه کار باید کرد

سوئیچ خودرو

سوئیچ خودرو را تا به حال گم کردهاید؟ شاید برای این موضوع عذاب آور راههایبسیار زیادی را در پیش گرفته باشید. این که در کیف خود یک سوئیچ زاپاس را داشته باشید یا در خودِ ماشین یک سوئیچ را مخفی کرده باشید. ولی ما در این مقاله میخواهیم شما را با روشی آشنا کنیم که اگر سوئیچ خودرو را گم کردید با ایمنترین روش ممکن، آن را به دست آورید بیآنکه احتمال سرقت خودرو خود را بالا ببرید. بله بسیاری اوقات مخفی کردن یک کلید یدکی در ماشین سبب میشود که شما احتمال سرقت ماشین خود را بالا ببرید. سوئیچ خودرو جایی در زیر موکت صندوق عقب ندارد.

سوئیچ خودرو شما هر چه قدر هم که خوب مخفی شده باشد باز هم قابل باز یابی است و این راهی است که تمام سارقان میدانند پس به هیچ عنوان سوئیچ خودرو را داخل ماشین پنهان نکنید، زیرا سارقان با اندکی گشتن ماشین، آن را مییابند و به راحتی ماشین شما را میذردند.

اما چاره چیست به خصوص اگر از آن دسته افراد هستید که سوئیچ خودرو را به راحتی گم میکنید. شما دو راه دارید یا سوئیچ یدکی خودرو را در جایی مخفی کنید که در هنگام گم کردن آن به آن دسترسی داشته باشید و یا راهی بهتر را درپیش بگیرید.

الو کلید اساسا برای شما سرویس های متنوع خود را بنا کرده است. کافی است با ما تماس بگیرید و به سرعت یک کلید یدکی از ماشین خود را دریافت کنید. اما چرا الوکلید بهترین راه به دست آوردن کلید یدکی خودرو است. این موضوعی است که در چند سطر آینده به آن میپردازیم.

 مزیت استفاده از سرویس الوکلید برای ساخت سوئیچ خودرو

ساخت سوئیچ خودرو

این روزها بیشتر خودروها از ایموبلایزر در سوئیچ خودرو خود استفاده میکنند. این سیستم یک سیستم ارسال کد نرم افزاری به کامپیوتر خودرو میفرستد تا این قسمت حیاتی شروع به کار کند. اساسا برای دزدی بیشتر خودروهای تولید شده بعد از سال 2013 نیاز به هک کردن ایموبلایزر است. اما این مکانیسم با سوئیچ خودرو شما کار میکند یعنی فقط باید سوئیچ خودرو شما کد یاد شده را به کامپیوتر ECU بفرستد.

کار ایموبلایزر همان اندازه که کار دزدها را مشکل میکند کار ساختن سوئیچ یدکی خودرو را هم سخت میکند. با استفاده از این روش کد گذاری سرقت خودروها بسیار کم شد اما اگر سوئیچ خودرو شما گم شد باید حتما به یک کلید ساز مجاز و البته معتبر مراجعه کنید یا آن که یک کلید سازی خوب و با کیفیت را به نزد خود فرا بخوانید مانند الوکلید.

اما برای این که کار ساختن سوئیچ خودرو یدکی شما راحت تر انجام شود. به چند نکته مهم توجه کنید.

  1. کلید یدکی خود رو را در جایی مناسب به غیر از ماشین نگه دارید.
  2. سوئیچ خودرو برای باز کردن خودرو در کنار سوئیچ یدکی داشته باشید.
  3. اگر ماشین شما دارای مستر کلید و یا کارت سوئیچ است به هنگام فراخواندن الوکلید آن را در کنار داشته باشید.
  4. حتما کارت ماشین و مدرکی شناسایی برای احراز هویت مالک ماشین را به همراه داشته باشید.

اما اگر در مسافرت سوئیچ شما گم شد چه کار باید کرد

همیشه در مسافرتها مدارک شناسایی خودرو را در جایی به غیر از خود ماشین نگهدارید همین بهترین راهکار است این واقعیتی است که ماشین شما باید کاملا باز شود یعنی نه تنها سوئیچ خودرو بلکه سوئیچ یدکی قفل فرمان هک ایموبلایزر نیز باید صورت بگیرد پس حتما اگر در تهران به سر می برید الو کلید را در کنار خود بدانید.

باز کردن  قفل خودرو بدون هرگونه تخریب

باز کردن قفل ماشین

هک ایموبلایزر برای ساخت سوئیچ خودرو یدکی، همیشه میتواند با از دست رفتن کامپیوتر و قفل سنگین آن همراه باشد این موضوع به خصوص در خودروهایی که باید کد ایموبلایزر از برخی اعداد مانند شماره شاستی استخراج شود، بسیار صورت میگیرد. الو کلید در این مواقع بهترین کارشناسان خود را برای ساخت سوئیچ یدکی خودرو ارسال میکند تا به سرعت بتوانید بدون کوچکترین خسارتی سوئیچ یدکی خود را بسازید.

گم کردن سوئیچ خودرو موضوع بسیار اعصاب خرد کنید است اما شما الو کلید را در کنار خود دارید پس راحت باشید. هیچ مشکلی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *