باز کردن قفل گاو صندوق چگونه است؟

باز کردن قفل گاو صندوق

اگر کد امنیتی گاوصندوق خود فراموش کرده باشید، کمک گرفتن از یک قفل ساز حرفه‌ای می‌تواند هزینه زیادی را برای شما در پی داشته باشد، همچنین تلاش برای باز کردن آن با اعمال زور می‌تواند ابزار و گاوصندوق شما را خراب کند.

دراین صورت باز کردن قفل گاو صندوق نیاز به صبر و تلاش زیادی دارد، اما شما به یک کیف پول کامل و ایمن همراه با احساس رضایت دست خواهید یافت.

نکات بسیار دقیقی در این مقاله ارائه شده است که می‌تواند اطلاعات فوق العاده‌ای برای هر نویسنده در زمینه داستان‌های تخیلی صحنه جرم به حساب بیاید. از مرحله اول بخوانید تا متوجه شوید چگونه یک گاوصندوق را باز کنید!

یادگیری چگونگی کارکرد توابع قفل ترکیبی گاوصندق

از شماره‌گیر ترکیبی شروع کنید: محفظه یک قفل ترکیبی به صورت دایره‌ای و چرخشی است. اعداد در سراسر دور آن نوشته می‌شوند، معمولا با 0 در بالای صفحه شروع می‌شوند و هنگامی که شما در جهت حرکت عقربه‌های ساعت آن را می‌چرخانید، این اعداد افزایش می‌یابند. به غیر از باز کردن قفل گاوصندوق با اعمال فشار (که بسیار سخت است) ، ورود یک سری اعداد با شماره ترکیبی صحیح تنها راه باز کردن آن خواهد بود.

2. یادگیری نحوه کارکرد اسپیندل: این یک سیلندر کوچک و ساده است که به شماره‌های ترکیبی متصل شده است. هنگام چرخش صفحه شماره‌گیر، اسپیندل نیز می‌چرخد.

· اسپیندل و قطعات دیگر حتی با باز کردن درب گاوصندوق باز نمی‌شوند

3. با نحوه اتصال چرخه درایو به اسپیندل آشنا شوید: واقع در انتهای اسپیندل (در طرف دیگر شماره‌گیر ترکیبی)، این قطعه دایره‌ای بر روی اسپیندل پیچیده شده و همراه با آن می‌چرخد.

· یک پین کوچک درایو که از چرخه درایو گسترش یافته است برای جلوگیری از گیرکردن چرخ دنده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و چرخش آنها را تنظیم می‌کند.

4. با چرخ دنده‌های گاوصندوق که تحت عنوان نگهدارنده نیز شناخته می‌شوند آشنا شوید: این اشیاء دایره‌ای، اسپیندل را احاطه می‌کنند اما به آنها متصل نیستند. آنها باید با پین ​​درایو به منظور چرخش درگیر شوند.

· یک قفل ترکیبی دارای یک چرخ برای هر عدد در ترکیب خود (معمولا 2-6) است. به عنوان مثال، یک قفل با ترکیب 3 عدد (به عنوان مثال 25-7-14) دارای سه چرخ است.

· دانستن اینکه چه تعداد چرخ دنده‌ها برای بازکردن گاوصندوق نیاز است، حائز اهمیت است اما راه‌هایی برای کشف این شماره بدون دانستن ترکیب نیز وجود دارد (به بخش‌های بعد مراجعه کنید).

· زبانه‌های کوچکی بر روی چرخ دنده وجود دارد که در برابر پین درایو و یا چرخ دنده  بعدی و مجموعه آنها مقاومت می‌کند. این واژه برای این راهنما مهم نیست، فقط کافی است بدانید که چرخ درایو با چرخ دنده‌ها در تماس قرار می‌گیرد و چرخش آنها را تنظیم می‌کند.

5. شبیه سازی حصار: حصار یک میله کوچک است که به آرامی روی چرخ دنده قرار می‌گیرد. (این کار مانع از چرخش آنها نمی‌شود.) حصار به یک مکانیسم اهرمی متصل می‌شود که مسئول حفظ امنیت آن است. تا زمانی که حصار در جای خود نگه داشته می‌شود، قفل گاوصندوق بسته می‌ماند.

· متون قدیمی‌تر ممکن است از این بخش تحت عنوان قفل قطره‌ای، قطره چنگالی (یک اصطلاح منسوخ برای هر جسمی که دارای بلوک‌هایی است که با سایر بخش‌ها درگیر است) یاد کرده باشند.

6. درک چگونگی حرکت چرخ‌ها در هر چرخ دنده: هر چرخ دنده دارای یک شکاف (همچنین با نام دروازه شناخته می‌شود) در یک نقطه در طول دور چرخش خود است.

هنگامی که هر چرخ دنده چرخانده می‌شود، شکاف در بالای آن قرار می‌گیرد، و حصار در بین این شکاف‌ها واقع می‌شود. اهرم حرکت می‌کند و مکانیسم قفل درب باز می‌شود.

· شما می‌توانید ببینید که چرا یک چرخ دنده برای هر شماره ترکیبی وجود دارد. هنگامی که شماره اول را شماره گیری می‌کنید، چرخ اول می‌چرخد تا در موقعیتی قرار بگیرد که شکاف آن مستقیما زیر حصار باشد.

سپس جهت چرخش را برعکس می‌کنید تا به سمت چرخ دنده بعدی چرخانده شده و در موقعیت صحیح قرار بگیرد.

· چرخ دنده درايو نيز به دلايل مختلفي دارای شکاف‌هایی است. هدف مورد نظر برای این راهنما مهم نیست، اما به یاد داشته باشید که این قطعه هر بار که از اهرم عبور می‌کند (بخش ثابت متصل به حصار) بر روی آن” کلیک” می‌کند.

· (اطلاعات اضافی برای افراد کنجکاو: هنگامی که حصار جدا می‌شود و مکانیزم قفل را آزاد می‌کند، محفظه درایو محکم بر روی پیچ متصل می‌شود و به لحاظ فیزیکی درب را مسدود می‌کند و از مسیر آن خارج می‌شود.)

7· بر اساس دانش و اطلاعات خود به بخش مناسب بروید: اگر از قبل می‌دانید قفل ترکیبی شما از چند عدد ترکیبی تشکیل شده است، به طور مستقیم به بخش “آزمایش کردن شماره” بروید. در غیر این صورت، برای یادگیری نحوه «یافتن تعداد شماره‌های ترکیبی» به خواندن مطلب ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *