سوئیچ یدکی خودرو را کجا پنهان کنیم

سوئیچ یدکی خودرو

سوئیچ یدکی خودرو یکی از آن دسته چیز‌هایی است که همیشه دم دست نباید باشد. زیرا در صورت گم شدن آن احتمال بسیار قوی به دردسر بزرگی می‌افتید. در ماشین دو موضوع که عنوان یدکی را با خود به همراه دارند، بسیار مهم‌اند یکی سوئیچ یدکی و دیگری لاستیک زاپاس یا یدکی. وقتی یکی از این دو دچار مشکل شوند، یا گم شوند، بهتر است هر چه سریع‌تر یکی را سفارش دهید و از روی نمونه اصلی یکی را بسازید.

اما سوئیچ یدکی خودرو می‌تواند از لاستیک زاپاس هم مهم تر باشد. زیرا با گم شدن این سوئیچ احتمال به سرقت رفتن ماشین شما هم بالا می‌رود.

بی‌دردسرترین روشی که می‌توان با آن ماشین شما را به سرقت برد. استفاده از سوئیچ یدکی خودرو است. کافی است دزدی که این سوئیچ را پیدا کرده، شما را تا محل کار یا منزلتان  دنبال کند. در آن حالت می‌تواند وارد ماشین شده حتی اگر ماشین شما در پارکینگ هم باشد، آن را باز کند و به راحتی بدزدد.

برای جلوگیری از این مشکل وقتی سوئیچ یدکی یا اصلی ماشین شما گم شد، حتما رمز قفل ماشین را تغییر دهید. این کار می‌تواند برای شما هزینه زا باشد اما حفظ ایمنی خودرو از هر چیزی برای شما مهم‌تر است. شاید بگویید ماشین من بیمه است و من چندان ناراحت دزدیده شدن آن نیستم. اما اگر ثابت شود که دزد بدون شکستن قفل ماشین، وارد آن شده است، احتمال این می‌رود که بیمه هم خسارت ماشین شما را ندهد.

اقدام ایمنی در این روش، یکی از مهم ترین  چیز‌هایی است که باید در دستور کار خود قرار دهید و هر چه زودتر به آن بپردازید. در بسیاری موارد افراد سوئیچ یدکی خودرو را گم می‌کنند و حتی به برای ساخت سوئیچ  یدک بدون تغییر رمز هم تماس نمی‌گیرند.

اگر یادتان می‌رود سوئیچ یدکی خودرو را کجا می‌گذارید، این قسمت را بخوانید

اما شما اطمینان دارید که سوئیچ یدک خودرو در خانه است، ولی یادتان نمی‌آید که آن را کجا گذاشته‌اید. در این حالت باید دسترسی به سوئیچ یدک را در جایی یادداشت کرده باشید که با مراجعه به آن جای سوئیچ را پیدا کنید. گاهی بچه‌ها در سنین نوجوانی و کودکی دوست دارند به ماجراجویی در خانه بپردازند. این ماجراجویی با کاویدن جاهای پنهان خانه شروع می‌شود و در بسیاری موارد با پیدا کردن چیز‌های پنهانی در گوشه‌ای گذاشته‌اید به اوج می‌رسد. به هیچ عنوان بچه‌ها را برای این کار تنبیه نکنید زیرا در دفعه‌های بعدی وقتی از آنها می‌پرسید که سوئیچ یدکی خودرو را کجا گذاشته‌ام و یا او را در پیدا کردن سوئیچ یدکی شریک می‌کنید دیگر این کار برای شما انجام نمی‌دهد.

خیلی کم پیش می‌آید که خانه، محل کار، ماشین و موبایل شما با هم به سرقت برود. برای همین جای سوئیچ یدکی خودرو را در یک “نرم افزار ابری” روی مبایلتان یادداشت کنید.

نرم افزارهای ابری برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی هستند که یک حساب کاربری برای شما آماده می‌کنند و شما می‌توانید اطلاعاتی را بر اساس میزان حافظه‌ای که آنها در اختیار شما قرار می‌دهند، روی آنها بارگذاری کنید. مشهورترین آنها جی‌میلی گوگل است . دیگر نرم‌افزار ابری مشهور اورنوت  EVERNOTE است. شما علاوه بر این می‌توانید ایمیل‌ها و نوشته‌های دیگر خود را در این برنامه‌ها قرار دهید.

 شلوغ بودن این صفحات باعث نمی‌شود که شما این موضوعات مهم را گم کنید. زیرا تمام این نرم افزارها و فضا‌های ابری امکان سرچ بسیار قوی دارند و فقط کافی است یک کلمه از متنی را که برای جای سوئیچ یدکی خودرو نوشته‌اید به یادتان بیاورید. به راحتی آن را پیدا می‌کنید.

دیگر مزیت ثبت جای سوئیچ یدکی خودرو در یک چنین فضایی. این است که در هر مکان که یک دستگاه متصل به اینترنت داشته باشید مانند موبایل یا کامپیوتر با وصل شدن به این حساب کاربری می‌توانید جای سوئیچ یدکی خودرو را به یاد بیاورید. رمز ورود این فضاها را سخت انتخاب کنید اما نه چنان که به یاد نیاورید. آن را در جایی یادداشت کنید و سعی کنید، این یکی را دیگر از یاد نبرید. البته ایجاد یک الگو در نوشتن رمز عبور هم می‌تواند مفید باشد.

از روش خود در جاهای مختلف هم صحبت نکنید. نگذارید کنجکاوی بچه‌ها و یا دیگر افراد در این باره تحریک شود. اما باز هم تأکید می‌کنم در صورت گم شدن سوئیچ یدکی خودرو در خارج از خانه حتما، هر دو سوئیچ را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *